NASZA HISTORIA ZACZĘŁA SIĘ W HUB OF TALENTS

Spółka Prognosis powstała w 2016 roku, jako jeden z pięciu startupów zakwalifikowanych do programu "Platformy Startowe dla Nowych Pomysłów Hub of Talents", inkubowanych w Parku Naukowo-Technologicznym Polska- Wschód w Suwałkach. Inkubacja była okresem, w którym przygotowaliśmy pierwszą wersję naszego produktu tzw. MVP (ang. minimum value product) oraz korzystaliśmy z szerokiej oferty szkoleń dających podstawową wiedzę jak prowadzić spółkę i zarządzać zespołem. Podczas procesu inkubacji wykonaliśmy dwa wdrożenia pilotażowe w Szpitalu Wojewódzkim im. Ludwika Rydygiera w Suwałkach i w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach. Uzyskaliśmy pozytywne pisemne referencje potwierdzające skuteczność systemu Prognosis.


Zebrane doświadczenie pozwoliło nam przygotować oprogramowanie, które trafnie prognozuje parametry energetyczne, zwłaszcza te umieszczane na fakturze za energię i usługi dystrybucyjne. Gospodarka energetyczna jest jednym z podstawowych elementów zarządzania biznesem. Odpowiednia wiedza w tym zakresie przyczynia się do ogromnych oszczędności. Produkt skierowany jest do małych, średnich i dużych przedsiębiorstw z sektora prywatnego oraz instytucji publicznych. System pozwala zarządzać zapotrzebowaniem na energię elektryczną oraz prognozować jej zużycie oraz cenę. Oprogramowanie wykorzystuje autorską metodę, dzięki której uzyskujemy bardzo niską stopę błędów w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań.


Wszystkim osobom zaangażowanym w projekt Hub of Talents w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach pragniemy podziękować. Otrzymaliśmy od Was cenne wsparcie, a spędzony razem czas będziemy wspominać jako bardzo inspirujący i motywujący do dalszej pracy. Bardzo dziękujemy szczególnie Panu Markowi Okrągłemu - opiekunowi Startupu, Panu Mariuszowi Szmidtowi, Panu Marcinie Gnozie, Panu Karolowi Kalinowskiemu, Pani Anecie Szyndler, a także całemu zespołowi z Parku w Suwałkach. Szczególne podziękowania również kierujemy do Prezesa Parku Pana Dariusza Bogdana, który od samego początku wyrażał chęć współpracy i wspierał nas w procesie inkubacji.
ROZWIĄZANIE NAGRODZONE 1. MIEJSCEM


System Prognosis zawiera implementację autorskiej metody prognozującej, która została nagrodzona pierwszym miejscem w międzynarodowym konkursie im. Anity Borg organizowanym w 2015 r. przez firmę Google. Konkurs swym zasięgiem obejmuje Europę, Bliski Wschód i Afrykę.


SYSTEM PROGNOSIS


Importu i eksportu wykonanych prognoz 

Dostosowanie do wyświetlania na urządzeniach mobilnych

Dobór najlepszego modelu matematycznego w celu wyliczenia dokładnej prognozy

Przewidywane wartości są prezentowane zarówno w postaci wykresów jak i edytowalnych tabel

Przejrzysty i czytelny , nowoczesny interfejs aplikacji

Asysta techniczna oraz szkolenie pracowników po wdrożeniu oprogramowania

Oprogramowanie odpowiada na potrzeby klientów

Prezentacja danych jest w pełni dostosowywana do klienta

Prognoza wykorzystująca innowacyjne metody obliczenioweONI NAM ZAUFALI


Park Naukowo- Technologiczny Polska- Wschód w Suwałkach


Szpital Wojewódzki im. Ludwika Rydygiera w Suwałkach